شبکه دانش مالی هلو
17 دوستدار 0 امتیاز منفی
62 بازدید
✅ تفاوت کار نوبتی و کار در شب چیست؟
در حسابداری توسط تازه کار (6.7هزار امتیاز) | 62 بازدید

2 پاسخ

4 دوستدار 1 امتیاز منفی
مطابق ماده ۵۵ قانون کار، کار نوبتی عبارت است از کاری که در طول ماه گردش دارد، به نحوی که نوبت‌های آن در صبح یا عصر یا شب واقع می‌شود.

 مطابق ماده ۵۶ قانون کار، کارگری که در طول ماه به طور نوبتی کار می‌کند و نوبت‌های کار وی در صبح و عصر واقع می‌شود، ۱۰ درصد و چنانچه نوبت‌ها در صبح و عصر و شب قرار گیرد .مطلب از کانال تلگرام خانه حسابداری.۱۵ درصد و در صورتی که نوبت‌ها به صبح و شب و یا عصر و شب بیوفتد ۲۲.۵ درصد علاوه بر مزد به عنوان فوق العاده نوبت کاری دریافت خواهد کرد.

▪️ مطابق ماده ۵۷ قانون کار، در کار نوبتی ممکن است ساعات کار از ۸ ساعت در شبانه روز و ۴۴ ساعت در هفته تجاوز کند، لکن جمع ساعات کار در ۴ هفته متوالی نباید از ۱۷۶ ساعت تجاوز کند.

▪️ مطابق ماده ۵۸ قانون کار برای هر ساعت کار در شب تنها به کارگران غیر نوبتی ۳۵ درصد اضافه بر مزد ساعت کار عادی، تعلق می‌گیرد.
توسط مسلط (17.8هزار امتیاز)
3 دوستدار 0 امتیاز منفی

هرچند کار در بازه زمانی 10 شب الی 6 صبح شب کاری نامیده شده اما در صورت گردش ساعات کاری در طول یک ماه، شب‌کار نوبت کار محسوب می‌شود. اگر روزهای کاری کمتر از یک ماه شود شب کاری نوبتی نبوده و حق شیفت در نوبت کاری صبح و شب به فرد تعلق نمی‌گیرد

توسط استاد یار (105هزار امتیاز)


آینده شغلیت با هلو

آموزش رسمی و مدرک معتبر دوره حسابداری نرم افزار حسابداری هلو توسط شرکت هلو


همه‌چیز درباره‌ی شبکه دانش مالی هلو
سامانه تخصصی پرسش و پاسخ

شبکه دانش مالی هلو یک وب‌سایت پرسش و پاسخ تخصصی است؛ به این معنی که می‌توانید هر سوال تخصصی‌ای در حوزه مالی و حسابداری دارید بپرسید و از افراد متخصص کمک بگیرید.
در واقع هم می‌توانید بپرسید هم می‌توانید به سوال‌هایی که در حوزه تخصص شماست، پاسخ دهید.
از مهم‌ترین هدف‌های این شبکه، اشتراک‌گذاری اطلاعات کاربران و ثبت آنها به‌صورت طبقه‌بندی شده است.
در این شبکه همه‌ی کاربرها امتیازاتی دارند که سطح آنها را نشان می‌دهد. در واقع هر سوالی که پرسیده یا پاسخ داده می‌شود به کاربرها اعتبار و امتیازی می‌دهد و رزومه کاربری آنها را مشخص می‌کند.

بپرسید، پاسخ دهید، زمان را بخرید و امتیاز بگیرید!


سامانه مؤدیان مالیاتی ۱۴۰۲
آموزش ویدئویی سامانه مودیان از طریق مدرس رسمی و شرکت نرم افزار حسابداری هلو
همه‌ی آن‌چیزی که باید درمورد سامانه مودیان بدانید
تماشای ویدئو